نهال گردو خوشه ای کاغذی

نهال گردو خوشه ای کاغذی نهالستان آرمان نهال


نهال گردو خوشه ای کاغذی

نهال گردو خوشه ای کاغذی /امروزه با توجه به اوضاع اقتصادی نا مناسب ، خرید نهال پر سود و با کیفیتی که بتواند برای کشاورز و باغدار سود زیادی در سال های ابتدایی به همراه داشته باشد بسیار حائز اهمیت است .

از همین جهت در ابتدا می بایست توجه ویژه ای به ارتفاع محل کاشت و منطقه ی آب و هوایی خود داشته باشید و سپس اقدام به خرید نهال کنید تا بتوانید خرید نهالی کاملا سازگار با منطقه ی جغرافیایی خود را انجام داده باشید

گردو خوشه ای تخم مرغی

مشخصات نهال

گردو خوشه ای کاغذی

_

نهال گردو خوشه ای کاغذی –  یکی از دیگر از محصولات  نهالستان آرمان نهال  گردوی خوشه ای  کاغذی میباشد

نهالستان آرمان نهال با تولید سالانه انواع مختلف نهال گردوی مرغوب و سالم یکی از مراکز پیشرو و مهم در تامین نهال گردوی درخواستی کشاورزان نقاط مختلف کشور میباشد.

در زیر به گوشه ای از مشخصات نهال گردوی خوشه ای می پردازیم

مشخصات نهال

زادگاه و خاستگاه انواع گردوی خوشه ای کشور ایران می باشد. گردو گیاه بومی ایران بوده و از ایران به آسیا و آمریکا و … برده شده است.

نهال گردو خوشه ای کاغذی از نوع رقم هایی است که دیرگل بوده و برای مناطقی که سرمای نیمه زیاد دارند توصیه می گردد.گردو خوشه ای از نظر درشتی و مقدار بار حائز اهمیت است.

بیشتر ارقام خوشه ای دارای گردو هایی ریز و متوسط هستند اما گردو خوشه ای تخم مرغی دارای گردوهایی درشت میباشد.

تعداد میوه های این رقم در هر خوشه گردو معمولا بین پنج تا هفت عدد میباشد و گاها به ده عدد هم رسیده است .

درختان این رقم از نظر اندام متوسط، با شاخ و بال گسترده، تنه کوتاه، از نظر باردهی نسبتا پر بار و زود بارده می باشند.

این رقم بسته به زمان کاشت و شرایط اقلیمی، در سال اول و یا دوم پس از کاشت به بار می نشیند.

گردو های این رقم بصورت مجتمع در روی یک خوشه، با شکل گرد و مایل به بیضی با مغز پر و سالم بوده و علیرغم سایر ارقام گردو خوشه ای درشت است. نسبت مغز به پوست متعادل و چربی آن نسبتا زیاد است

خاک مورد نیاز مورد نیاز نهال خوشه ای:

نوع خاک مورد نیاز

گردو خوشه ای کاغذی

_

نهال گردو خوشه ای اصلاح شده به خاطر داشتن ریشه های گسترده و عمیق به اراضی زراعی عمیق با عمق حداقل ۲- ۱/۵ متر نیاز دارد.

اراضی لومی که تقریبا دارای ترکیب ۲۰ رس و نسبت مساوی ۴۰% شن و سیلت می باشند به دلیل قابلیت زهکشی برای گردو کاری بسیار مناسب هستند.

گردو در خاک های سبک و آهکی خنک نیز به خوبی رشد می کند. سفتی و کم عمق بودن خاک. رطوبت راکد شرایط را برای پوسیدگی ریشه فراهم می کند.

گردو خوشه ای تخم مرغی

آب و هوای مورد نیاز نهال خوشه ای:

نهال گردو خوشه ای  کاغذی در مناطقی با آب و هوای معتدل مدیترانه ای تا معتدله مرطوب و معتدله خشک به خوبی رشد میکند. همچنین در مناطق استپی مانند آذربایجان، همدان، تویسرکان، کردستان، شمال خراسان، کرمان، و خوانسار اصفهان به خوبی رشد می کند.

نیاز سرمایی این گیاه ۸۰۰-۶۰۰ ساعت بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتی گراد در طی فصول پاییز و زمستان می باشد.

گرچه وزن مغز گردوی حاصله از درخت گردو خصیصه ای وابسته به واریته است اما به میزان زیادی توسط شرایط آب و هوایی و میزان بارندگی در طول دوران رشد میوه تحت تأثیر قرار می گیرد.

بهترین اقلیم برای پرورش گردو مکان هایی است که دارای زمستان های سرد باشند و اصولا این و گیاه وقتی به بار می نشیند که یک دوره سرما را در طی فصل زمستان تحمل کرده باشد.

مرکز خرید نهال خوشه ای کاغذی:

امروزه با توجه به بازار داغ خرید نهال و فروش نهال ، این مسئله بسیار حائز اهمیت می باشد که نهال هایی که برای زمین کشاورزی خود تهیه می کنید ، بهترین کیفیت و بهترین خدمات پس از فروش را دارا باشد .

آرمان نهال با مجرب ترین کادر مهندسین کشاورزی ، تمامی ارقام نهال خود را با ضمانت 100 درصد بازگشت کالا به فروش می رساند .

شما میتوانید در تمامی روز های هفته با تماس تلفنی به صورت مستقیم با مهندسین حاضر در نهالستان ارتباط برقرار کرده و از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید تا در نهایت با خیالی اسوده خرید نهال خود را انجام دهید .

جهت خرید نهال گردو خوشه ای می توانید از بخش فروشگاه اقدام نمایید

ارقام نهال گردو

فروش گردوگردوگردو آرمانگردو بار اول باردهیگردو خوشه ایگردو خوشه ای پربار

دیدگاهتان را بنویسید